2739 RUTH DR

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1475930000R

$44 216
Assessed Value
$171 786
Market Value
Annual Tax
$19 216
Taxable Value
Ownership
OwnerRIFFO JENARO M
Mailing Address2739 RUTH DR JACKSONVILLE FL 32207
Property Details
Year Built1937
Living Area2 210 sq ft
Lot Size11 627 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 280
Just (Market) Value$171 786
Assessed Value$44 216
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 216