2613 LARSEN RD

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1473260010R

$29 066
Assessed Value
$78 551
Market Value
Annual Tax
$4 066
Taxable Value
Ownership
OwnerSTRAUSS CARL LEE SR
Mailing Address2613 LARSEN RD JACKSONVILLE FL 32207
Property Details
Year Built1990
Living Area1 344 sq ft
Lot Size13 290 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$42 341
Just (Market) Value$78 551
Assessed Value$29 066
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 066