2203 LA VALLE DR

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0098490000R

$47 549
Assessed Value
$106 882
Market Value
Annual Tax
$22 549
Taxable Value
Ownership
OwnerSOUTHERLAND GARY D
Mailing Address2203 LA VALLE DR JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1959
Living Area955 sq ft
Lot Size8 452 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 000
Just (Market) Value$106 882
Assessed Value$47 549
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 549