2133 HOFFMAN ST

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1283220000R

$36 117
Assessed Value
$147 983
Market Value
Annual Tax
$11 117
Taxable Value
Ownership
OwnerMCKAY WILLIAM D
Mailing Address2133 HOFFMAN ST JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1917
Living Area1 120 sq ft
Lot Size17 617 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$76 300
Just (Market) Value$147 983
Assessed Value$36 117
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 117