2113 GLEN GARDNER DR

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1650950010R

$38 059
Assessed Value
$152 081
Market Value
Annual Tax
$13 059
Taxable Value
Ownership
OwnerMATTHEWS MICHAEL D SR
Mailing Address2113 GLEN GARDNER DR JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built1969
Living Area2 040 sq ft
Lot Size12 915 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$84 600
Just (Market) Value$152 081
Assessed Value$38 059
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 059