2052 SUNRISE DR

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1650370000R

$108 424
Assessed Value
$157 554
Market Value
Annual Tax
$83 424
Taxable Value
Ownership
OwnerFREEMAN CHARLES ET AL
Mailing Address2052 SUNRISE DR JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built1961
Living Area1 075 sq ft
Lot Size11 451 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$71 910
Just (Market) Value$157 554
Assessed Value$108 424
Exemptions-$25 000
Taxable Value$83 424