1924 CORTEZ RD

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1646280000R

$44 958
Assessed Value
$127 343
Market Value
Annual Tax
$19 958
Taxable Value
Ownership
OwnerMCINERNY CHRISTINE
Mailing Address1924 CORTEZ RD JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built1955
Living Area1 001 sq ft
Lot Size13 380 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 980
Just (Market) Value$127 343
Assessed Value$44 958
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 958