1912 CORTEZ RD

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1646270000R

$39 174
Assessed Value
$121 105
Market Value
Annual Tax
$14 174
Taxable Value
Ownership
OwnerZUMBRUN MARK N
Mailing Address1912 CORTEZ RD JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built1954
Living Area1 041 sq ft
Lot Size13 117 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$54 264
Just (Market) Value$121 105
Assessed Value$39 174
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 174