1844 WILLOWOOD DR

JACKSONVILLE, Florida 32225 · Duval County · Parcel 1612020680R

$85 747
Assessed Value
$132 073
Market Value
Annual Tax
$66 036
Taxable Value
Ownership
OwnerKINHOFER MARISSA R ETAL
Mailing Address1844 WILLOWOOD DR JACKSONVILLE FL 32225
Property Details
Year Built1975
Living Area1 259 sq ft
Lot Size1 229 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Just (Market) Value$132 073
Assessed Value$85 747
Exemptions-$19 711
Taxable Value$66 036