18309 MAIN ST

JACKSONVILLE, Florida 32234 · Duval County · Parcel 0010860050R

$47 679
Assessed Value
$59 775
Market Value
Annual Tax
$22 679
Taxable Value
Ownership
OwnerPADGETT GRADY
Mailing Address18309 MAIN ST JACKSONVILLE FL 32234
Property Details
Year Built1952
Living Area1 138 sq ft
Lot Size12 552 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$15 790
Just (Market) Value$59 775
Assessed Value$47 679
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 679