1765 W DIBBLE CIR

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1636150000R

$48 962
Assessed Value
$149 847
Market Value
Annual Tax
$23 962
Taxable Value
Ownership
OwnerGORDON DOUGLAS T
Mailing Address1765 DIBBLE CIR W JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built1958
Living Area1 169 sq ft
Lot Size10 856 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$54 320
Just (Market) Value$149 847
Assessed Value$48 962
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 962