1704 MORGANA RD

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1420140000R

$38 281
Assessed Value
$120 140
Market Value
Annual Tax
$13 281
Taxable Value
Ownership
OwnerREJAS KATHERINE D
Mailing Address1704 MORGANA RD JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1953
Living Area909 sq ft
Lot Size8 504 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$47 198
Just (Market) Value$120 140
Assessed Value$38 281
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 281