1697 ST PAUL AVE

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1340670295R

$360 238
Assessed Value
$438 608
Market Value
Annual Tax
$335 238
Taxable Value
Ownership
OwnerBUTLER DARIUS
Mailing Address1697 ST PAUL AVE JACKSONVILLE FL 32207
Property Details
Year Built2024
Living Area2 695 sq ft
Lot Size10 638 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$95 700
Building Value$342 908
Just (Market) Value$438 608
Assessed Value$360 238
Exemptions-$50 722
Taxable Value$335 238
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $499 000 01
1 de junio de 2024 $100 30