1682 ST PAUL AVE

JACKSONVILLE, Florida 32207 · Duval County · Parcel 1340670125R

$340 441
Assessed Value
$442 370
Market Value
Annual Tax
$315 441
Taxable Value
Ownership
OwnerGELAYE TIZITAYE
Mailing Address1682 SAINT PAUL AVE JACKSONVILLE FL 32207
Property Details
Year Built2024
Living Area2 695 sq ft
Lot Size7 735 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$95 700
Building Value$346 670
Just (Market) Value$442 370
Assessed Value$340 441
Exemptions-$50 722
Taxable Value$315 441
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $530 000 01
1 de junio de 2024 $100 30