1645 CORTEZ RD

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1644500000R

$49 402
Assessed Value
$152 269
Market Value
Annual Tax
$24 402
Taxable Value
Ownership
OwnerBOSWELL WILLIAM W
Mailing Address1645 CORTEZ RD JACKSONVILLE FL 32216
Property Details
Year Built1954
Living Area1 316 sq ft
Lot Size8 258 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$46 648
Just (Market) Value$152 269
Assessed Value$49 402
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 402
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $100 14