1636 COCOANUT RD

JACKSONVILLE, Florida 32224 · Duval County · Parcel 1672020000R

$49 345
Assessed Value
$145 476
Market Value
Annual Tax
$24 345
Taxable Value
Ownership
OwnerMILLER PAUL D
Mailing Address1636 COCOANUT RD JACKSONVILLE FL 32224
Property Details
Year Built1988
Living Area2 021 sq ft
Lot Size11 187 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$96 000
Just (Market) Value$145 476
Assessed Value$49 345
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 345