1612 E 25TH ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1321040000R

$26 274
Assessed Value
$49 597
Market Value
Annual Tax
$1 274
Taxable Value
Ownership
OwnerJAMES CLINTON
Mailing Address1612 E 25TH ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1945
Living Area909 sq ft
Lot Size4 050 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$10 017
Just (Market) Value$49 597
Assessed Value$26 274
Exemptions-$25 000
Taxable Value$1 274