1586 DOMAS DR

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1417530000R

$44 856
Assessed Value
$137 562
Market Value
Annual Tax
$19 856
Taxable Value
Ownership
OwnerSPURGEON DESTINY L
Mailing Address1586 DOMAS DR JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1953
Living Area1 154 sq ft
Lot Size9 996 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$52 744
Just (Market) Value$137 562
Assessed Value$44 856
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 856