1538 DOMAS CT

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1417490000R

$46 320
Assessed Value
$147 158
Market Value
Annual Tax
$21 320
Taxable Value
Ownership
OwnerPELLE EDA A
Mailing Address1538 DOMAS CT JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1953
Living Area963 sq ft
Lot Size10 890 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 462
Just (Market) Value$147 158
Assessed Value$46 320
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 320