1464 E 27TH ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1321950000R

$56 372
Assessed Value
$60 719
Market Value
Annual Tax
$50 603
Taxable Value
Ownership
OwnerJONES LARY ET AL
Mailing Address1464 E 27TH ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1951
Living Area1 418 sq ft
Lot Size5 199 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$11 925
Just (Market) Value$60 719
Assessed Value$56 372
Exemptions-$5 769
Taxable Value$50 603