1452 FLORIDA AVE

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1146130000R

$90 297
Assessed Value
$114 983
Market Value
Annual Tax
$65 297
Taxable Value
Ownership
OwnerHAYNES SHANTON Y ET AL
Mailing AddressC/O SHANTON Y HAYNES JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1989
Living Area1 886 sq ft
Lot Size6 250 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 825
Just (Market) Value$114 983
Assessed Value$90 297
Exemptions-$25 000
Taxable Value$65 297