1354 MORGANA RD

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1421330000R

$108 825
Assessed Value
$161 880
Market Value
Annual Tax
$83 825
Taxable Value
Ownership
OwnerMONTFORT DEBORAH L ET AL
Mailing Address1354 MORGANA RD JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1954
Living Area1 546 sq ft
Lot Size7 860 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$47 198
Just (Market) Value$161 880
Assessed Value$108 825
Exemptions-$25 000
Taxable Value$83 825