1322 SPEARING ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1145470000R

$60 065
Assessed Value
$100 230
Market Value
Annual Tax
$50 115
Taxable Value
Ownership
OwnerWATERS CHARLES A ET AL
Mailing AddressC/O SYLVIA J WATERS JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built2004
Living Area1 402 sq ft
Lot Size6 250 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 825
Just (Market) Value$100 230
Assessed Value$60 065
Exemptions-$9 950
Taxable Value$50 115