1319 EVERGREEN AVE

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1144780000R

$224 293
Assessed Value
$224 293
Market Value
Annual Tax
$224 293
Taxable Value
Ownership
OwnerGREEN DAVID L
Mailing Address1319 EVERGREEN AVE JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built2024
Living Area1 574 sq ft
Lot Size3 125 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$10 912
Building Value$213 381
Just (Market) Value$224 293
Assessed Value$224 293
Taxable Value$224 293
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $259 000 01