12846 VALLETTA ST

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1670667580R

$599 056
Assessed Value
$599 056
Market Value
Annual Tax
$599 056
Taxable Value
Ownership
OwnerCHENG SHENGQIANG
Mailing Address12846 VALLETTA ST JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built2024
Living Area2 135 sq ft
Lot Size7 725 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$150 000
Building Value$449 056
Just (Market) Value$599 056
Assessed Value$599 056
Taxable Value$599 056
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $618 900 01