12831 VALLETTA ST

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1670667585R

$494 767
Assessed Value
$734 076
Market Value
Annual Tax
$464 767
Taxable Value
Ownership
OwnerGOOD CATHY ET AL
Mailing Address12831 VALLETTA ST JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built2024
Living Area2 877 sq ft
Lot Size7 742 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$150 000
Building Value$584 076
Just (Market) Value$734 076
Assessed Value$494 767
Exemptions-$50 722
Taxable Value$464 767
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $759 500 01