12788 VALLETTA ST

JACKSONVILLE, Florida 32246 · Duval County · Parcel 1670667535R

$685 064
Assessed Value
$685 064
Market Value
Annual Tax
$685 064
Taxable Value
Ownership
OwnerKORIN LEONID
Mailing Address12788 VALLETTA ST JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built2024
Living Area2 589 sq ft
Lot Size6 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$150 000
Building Value$535 064
Just (Market) Value$685 064
Assessed Value$685 064
Taxable Value$685 064
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $660 000 01