1261 PHELPS ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1229730000R

$161 787
Assessed Value
$161 787
Market Value
Annual Tax
$161 787
Taxable Value
Ownership
OwnerFITOZ BIZ LLC
Mailing Address7563 PHILIPS HWY STE 208 JACKSONVILLE FL 32256
Property Details
Year Built2024
Living Area1 288 sq ft
Lot Size6 300 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 250
Building Value$141 537
Just (Market) Value$161 787
Assessed Value$161 787
Taxable Value$161 787