125 W 32ND ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1335480000R

$44 376
Assessed Value
$82 006
Market Value
Annual Tax
$19 376
Taxable Value
Ownership
OwnerDAVIS CARL E
Mailing Address125 W 32ND ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1940
Living Area1 612 sq ft
Lot Size5 564 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$14 648
Just (Market) Value$82 006
Assessed Value$44 376
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 376