12458 BIG JUNIPER RD

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0037831435R

$344 635
Assessed Value
$344 635
Market Value
Annual Tax
$344 635
Taxable Value
Ownership
OwnerLGI HOMES FLORIDA LLC
Mailing Address1450 LAKE ROBBINS DR STE 430 THE WOODLANDS TX 77380
Property Details
Year Built2024
Living Area2 397 sq ft
Lot Size7 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Building Value$274 635
Just (Market) Value$344 635
Assessed Value$344 635
Taxable Value$344 635
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $100 30