1235 PIPPIN ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1225820000R

$55 643
Assessed Value
$58 224
Market Value
Annual Tax
$38 428
Taxable Value
Ownership
OwnerLEE SELINA R ET AL
Mailing AddressC/O SELINA R LEE JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1930
Living Area1 067 sq ft
Lot Size7 279 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$26 662
Just (Market) Value$58 224
Assessed Value$55 643
Exemptions-$17 215
Taxable Value$38 428