12213 WINSTEAD RD

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0015020000R

$43 463
Assessed Value
$142 728
Market Value
Annual Tax
$18 463
Taxable Value
Ownership
OwnerSHUMAKER ELIZABETH
Mailing Address12213 WINSTEAD RD JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1982
Living Area1 669 sq ft
Lot Size75 726 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$68 085
Just (Market) Value$142 728
Assessed Value$43 463
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 463