12072 ELDER BRANCH LN

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0033241090R

$180 853
Assessed Value
$239 477
Market Value
Annual Tax
$155 853
Taxable Value
Ownership
OwnerWADDELL ALEXANDER THOMAS
Mailing Address12072 ELDER BRANCH LN JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 911 sq ft
Lot Size7 847 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$189 477
Just (Market) Value$239 477
Assessed Value$180 853
Exemptions-$50 722
Taxable Value$155 853
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $304 000 01