1206 VAN BUREN ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1142760000R

$306 458
Assessed Value
$306 458
Market Value
Annual Tax
$281 458
Taxable Value
Ownership
OwnerPOUGH KIERSTEN
Mailing Address1206 VAN BUREN ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built2024
Living Area2 513 sq ft
Lot Size10 218 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$34 920
Building Value$271 538
Just (Market) Value$306 458
Assessed Value$306 458
Exemptions-$50 722
Taxable Value$281 458
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $320 000 01