11623 MCCORMICK RD

JACKSONVILLE, Florida 32225 · Duval County · Parcel 1612011242R

$47 981
Assessed Value
$140 343
Market Value
Annual Tax
$22 981
Taxable Value
Ownership
OwnerLY HOLDING USA LLC
Mailing Address1955 HICKORY RUN E ORANGE PARK FL 32073
Property Details
Year Built1984
Living Area1 273 sq ft
Lot Size4 950 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 000
Just (Market) Value$140 343
Assessed Value$47 981
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 981
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 $110 000 01
1 de julio de 2025 $100 11
1 de marzo de 2025 $100 11