11575 MCCORMICK RD

JACKSONVILLE, Florida 32225 · Duval County · Parcel 1612011214R

$49 096
Assessed Value
$135 251
Market Value
Annual Tax
$24 096
Taxable Value
Ownership
OwnerRESTREPO PATRICIA P
Mailing Address11575 MCCORMICK RD JACKSONVILLE FL 32225
Property Details
Year Built1983
Living Area1 185 sq ft
Lot Size4 380 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 000
Just (Market) Value$135 251
Assessed Value$49 096
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 096