1148 N MAIN ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 0707910100R

$8 168 688
Assessed Value
$8 168 688
Market Value
Annual Tax
$8 168 688
Taxable Value
Ownership
OwnerSPRINGFIELD MF PARTNERS LLC
Mailing Address1819 GOODWIN ST JACKSONVILLE FL 32204
Property Details
Living Area106 807 sq ft
Lot Size105 164 sq ft
Use Code003
Valuation Breakdown
Land Value$1 259 748
Building Value$6 908 940
Just (Market) Value$8 168 688
Assessed Value$8 168 688
Taxable Value$8 168 688