1056 E 13TH ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1138160000R

$27 383
Assessed Value
$58 029
Market Value
Annual Tax
$2 383
Taxable Value
Ownership
OwnerJOHNSON JAMES C
Mailing Address1056 E 13TH ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1922
Living Area1 494 sq ft
Lot Size5 378 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$14 625
Just (Market) Value$58 029
Assessed Value$27 383
Exemptions-$25 000
Taxable Value$2 383