10453 MONCRIEF-DINSMORE RD

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0039370000R

$34 954
Assessed Value
$74 019
Market Value
Annual Tax
$9 954
Taxable Value
Ownership
OwnerSHEPPARD BERT
Mailing Address10453 MONCRIEF-DINSMORE RD JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built2012
Living Area784 sq ft
Lot Size32 472 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$30 780
Just (Market) Value$74 019
Assessed Value$34 954
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 954