1036 JESSIE ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1223750000R

$47 064
Assessed Value
$98 598
Market Value
Annual Tax
$22 064
Taxable Value
Ownership
OwnerGAY MARIAN DELOISE LIFE ESTATE
Mailing Address1036 JESSIE ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built2001
Living Area1 609 sq ft
Lot Size6 310 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$16 665
Just (Market) Value$98 598
Assessed Value$47 064
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 064
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2025 $100 14