SW UNASSIGNED

UNINCORPORATED, Florida 32359 · Dixie County · Parcel 271010000004590100

$20 400
Assessed Value
$253 750
Market Value
Annual Tax
$20 400
Taxable Value
Ownership
OwnerE & F LAND COMPANY
Mailing Address2527 NW 66TH TERRACE GAINESVILLE FL 32606
Property Details
Lot Size6 969 600 sq ft
Use Code059
Valuation Breakdown
Land Value$20 400
Just (Market) Value$253 750
Assessed Value$20 400
Taxable Value$20 400
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $100 11

Comparable Properties Nearby

47 SW 462 AVE, UNINCORPORATED
Parcel 241009000001491000
Assessed: $18 200
SW UNASSIGNED, UNINCORPORATED
Parcel 261010000004580100
Assessed: $19 391
SW UNASSIGNED, UNINCORPORATED
Parcel 050910024400040540
Assessed: $15 400
5485 SW HWY 358, UNINCORPORATED
Parcel 300910000003100000
Assessed: $23 600
5581 SW 586 AVE, UNINCORPORATED
Parcel 091110000004830501
Assessed: $18 175
SW UNASSIGNED, UNINCORPORATED
Parcel 040910000002420100
Assessed: $15 300
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →