733 NE 696 ST

UNINCORPORATED, Florida 32008 · Dixie County · Parcel 020813000036510000

$46 459
Assessed Value
$85 600
Market Value
Annual Tax
$21 459
Taxable Value
Ownership
OwnerTOUCHETTE ROBERT D
Mailing Address733 NE 696 STREET BRANFORD FL 32008
Property Details
Year Built1977
Living Area1 152 sq ft
Lot Size54 450 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$12 500
Just (Market) Value$85 600
Assessed Value$46 459
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 459
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $100 14