417 NE 966 AVE

UNINCORPORATED, Florida 32008 · Dixie County · Parcel 020813000036540200

$29 925
Assessed Value
$110 550
Market Value
Annual Tax
$4 925
Taxable Value
Ownership
OwnerELLISON RICHARD CLAYTON
Mailing Address417 NE 966 AVE BRANFORD FL 32008
Property Details
Year Built1987
Living Area1 584 sq ft
Lot Size435 600 sq ft
Use Code063
Valuation Breakdown
Land Value$9 890
Just (Market) Value$110 550
Assessed Value$29 925
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 925