2240 NE HWY 340

UNINCORPORATED, Florida 32008 · Dixie County · Parcel 08081468760000000C

$3 900
Assessed Value
$3 900
Market Value
Annual Tax
$3 900
Taxable Value
Ownership
OwnerHORTON DARROL LEE
Mailing Address120 2nd STREET NW RUSKIN FL 33570
Property Details
Lot Size48 351 sq ft
Use Code000
Valuation Breakdown
Land Value$3 900
Just (Market) Value$3 900
Assessed Value$3 900
Taxable Value$3 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $100 11
1 de marzo de 2025 $35 000 01

Comparable Properties Nearby

2569 NE HWY 340, UNINCORPORATED
Parcel 080814687100020120
Assessed: $4 000
469 NE 998 AVE, UNINCORPORATED
Parcel 010813000036370200
Assessed: $4 200
133 NE 967 ST, UNINCORPORATED
Parcel 080814687100020070
Assessed: $4 000
333 NE 998 AVE, UNINCORPORATED
Parcel 010813000036370300
Assessed: $4 200
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →