147 SE 243 ST

UNINCORPORATED, Florida 32628 · Dixie County · Parcel 091012245000000170

$29 861
Assessed Value
$54 000
Market Value
Annual Tax
$4 861
Taxable Value
Ownership
OwnerWALKER RUBY KATE
Mailing Address147 SE 243 ST CROSS CITY FL 32628
Property Details
Year Built2004
Living Area768 sq ft
Lot Size16 394 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$2 300
Just (Market) Value$54 000
Assessed Value$29 861
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 861