125 SE 827 ST

UNINCORPORATED, Florida 32680 · Dixie County · Parcel 111113667400010550

$41 469
Assessed Value
$42 000
Market Value
Annual Tax
$16 469
Taxable Value
Ownership
OwnerWELCHER CHRISTOPHER ALLAN
Mailing Address125 SE 827 ST OLD TOWN FL 32680
Property Details
Year Built1970
Living Area792 sq ft
Lot Size5 380 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$3 300
Just (Market) Value$42 000
Assessed Value$41 469
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 469