125 NE 222 AVE

UNINCORPORATED, Florida 32628 · Dixie County · Parcel 041012000018520000

$1 900
Assessed Value
$1 900
Market Value
Annual Tax
$1 900
Taxable Value
Ownership
OwnerPEACH LEISA REID
Mailing Address3452 ESSEX AVE ATLANTA GA 30339
Property Details
Lot Size4 682 sq ft
Use Code000
Valuation Breakdown
Land Value$1 900
Just (Market) Value$1 900
Assessed Value$1 900
Taxable Value$1 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $100 11
1 de julio de 2024 $100 19

Comparable Properties Nearby

NE UNASSIGNED, UNINCORPORATED
Parcel 0310121438000J0010
Assessed: $1 600
UNSPECIFIED, CROSS CITY
Parcel 091012245000000080
Assessed: $2 400
SE UNASSIGNED, UNINCORPORATED
Parcel 360911000010670000
Assessed: $1 508
UNSPECIFIED, CROSS CITY
Parcel 091012245000000001
Assessed: $1 500
UNSPECIFIED, CROSS CITY
Parcel 031012144800020040
Assessed: $1 600
UNSPECIFIED, CROSS CITY
Parcel 091012245000000210
Assessed: $2 300
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →