11563 SW HWY 351

UNINCORPORATED, Florida 32680 · Dixie County · Parcel 171111000011680100

$43 039
Assessed Value
$71 900
Market Value
Annual Tax
$18 039
Taxable Value
Ownership
OwnerCAVENDER LOGAN DWAYNE
Mailing Address11563 SW 351 HWY HORSESHOE BEACH FL 32648
Property Details
Year Built1970
Living Area1 800 sq ft
Lot Size87 991 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 100
Just (Market) Value$71 900
Assessed Value$43 039
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 039