1085 SE 709 ST

UNINCORPORATED, Florida 32680 · Dixie County · Parcel 341013560000000220

$26 567
Assessed Value
$95 600
Market Value
Annual Tax
$1 567
Taxable Value
Ownership
OwnerGILBERT CHARLES EDWARD
Mailing Address1085 SE 709 ST OLD TOWN FL 32680
Property Details
Year Built1975
Living Area960 sq ft
Lot Size454 766 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$37 600
Just (Market) Value$95 600
Assessed Value$26 567
Exemptions-$25 000
Taxable Value$1 567