101 SE 298 ST

UNINCORPORATED, Florida 32628 · Dixie County · Parcel 091012214500020200

$43 733
Assessed Value
$45 300
Market Value
Annual Tax
$18 733
Taxable Value
Ownership
OwnerBOX ODIE
Mailing Address101 SE 298TH ST CROSS CITY FL 32628
Property Details
Year Built1997
Living Area1 440 sq ft
Lot Size18 495 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$4 500
Just (Market) Value$45 300
Assessed Value$43 733
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 733